Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще продължи да се понижава, съобщи БТА, позовавайки се на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
През нощта облачността от запад ще продължи да се увеличава и до сутринта над по-голямата част от страната ще е значителна. В западната половина ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. На места в Северозападна България валежите ще са значителни. Ще има условия за градушки.
Утре над Западна и Централна България ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки. В отделни райони валежите ще са временно интензивни и значителни по количество. Ще духа умерен северозападен вятър и с него ще нахлува хладен въздух; температурите в западната половина от страната ще се понижат значително, максималните ще са 25°-28°, в София - около 25°. В Източна България, където ще продължи да духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, температурите ще останат по-високи, до 35°. Там валежи ще има само на отделни места и ще са по-слаби.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, над северните райони с временни увеличения на облачността. Там на отделни места слабо ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 28° и 32°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над над масивите от западната половина от страната ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност; ще има интензивни краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Над останалите райони ще преобладава слънчево време. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на 1200 метра ще е около 20°, на 2000 метра - около 14°.
В началото на новата седмица въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Условия за валежи на повече места и по-значителни по количество ще има в западните и централните райони от страната, а повече слънчеви часове - на изток. Дневните температури и в източните райони ще се понижат, максималните в по-голямата част от страната ще са между 25° и 30°. Вятърът ще е от изток-североизток, слаб.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
Тръмп стартира рекламна кампания за сделката с Иран, която малцина американци харесват
Porsche планира отново да произвежда Cayenne в Лайпциг
В Бюджет 2026 са предвидени 170 млн. евро за земеделците по т.нар. иранска помощ
Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
НА ЖИВО: Левски - Ботев Враца (СЪСТАВИТЕ)
Голям обрат в ЦСКА!
Аржентина остана без Лионел Меси на Мондиал 2026
Мачовете по телевизията днес, 27 юни
Става горещо: Искат оставки в Левски
Вуцов разкри: ЦСКА получи оферта от 4 млн. евро за Годой + ВИДЕО
Тайната на спокойния понеделник започва в неделя: ритуал за щастлива седмица
Задължителни ястия за Петровден
Седмична нумерологична прогноза за 29 юни – 5 юли
5 рецепти за празнична питка за Петровден
Силни поверия за Петровден
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите награди от филма „Миньони & чудовища“
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Ружа Райчева: В случая с "Баба Алино" имаме групово узаконяване на беззаконието
Асен Василев разкритикува Бюджет 2026 с меме с гълъб
Отново се появи мазут в Синеморец
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път